Návod k lepení samolepky na zeď

Příprava

Vybalte samolepku z tubusu a nechte ji na rovném povrchu vyrovnat se s teplotou a vlhkostí v místnosti nejméně jednu hodinu.


Popis samolepící dekorace

  1. Voskový papír
  2. Vinylová samolepka
  3. Průhledná přenášecí fólie


Krok 1

Položte samolepku na tvrdou rovnou podložku (stůl, plovoucí podlaha, ...) a přitlačte průhlednou přenášecí fólii k motivu, aby se eliminovalo možné odlepení při přepravě k vám. Fólii přitlačujte tvrdým rovným předmětem tvaru kreditní karty. Můžete použít např. rovnou hranu pivního tácku. Předmět nesmí mít ostré hrany, aby se do samolepky nezařezával.


Krok 2

Nyní pomalu odlepujte přenášecí fólii i s motivem od voskovaného papíru. Celý motiv vám musí zůstat na průhledné fólii.

Pokud by vám část motivu zůstala na voskovém papíru, vraťte se o kousek a zopakujte na tomto místě přitlačení z předchozího kroku.


Krok 3

Nyní máte samolepku připravenou k aplikaci na určené místo.

Opatrně přiložte samolepku na určené místo a přilepujte ji odshora tak, aby vám pod fólií nezůstávaly vzduchové bubliny.


Krok 4

Teď použijte opět např. pivní tácek a přitlačte pečlivě všechny části motivu tak, aby se přilepily na povrch, kam samolepku lepíme.

Doporučujeme přitlačovat od středu motivu ke stranám, abychom předešli vytváření vzduchových bublin.

Pro kvalitní přilnutí samolepky k povrchu je doporučeno před pokračováním dál nechat samolepku i s přenášecí fólií na zdi 30 minut.


Krok 5

Pod ostrým úhlem odlepujte průhlednou přenášecí fólii. Při tom si dávejte pozor, aby vám na přenášecí fólii nezůstal žádný kus motivu. Pokud zůstane na průhledné fólii část motivu, vraťte se o kousek, přitlačte motiv v tomto místě přes průhlednou fólii jako v předchozím kroku a pokračujte opatrně dál.


Krok 6

Propíchněte bublinky v motivu špendlíkem, aby z nich utekl vzduch a plochy přitlačte, aby plně přilnuly k místu aplikace.


Videonávody

Nebojte se lepení, pro jistotu jsme pro Vás posbírali na internetu videonávody lepení různých motivů samolepek na zeď